Sevgililer Gününü Farklı Yaşayın

Sevgililer Gününü Farklı Yaşayın

Yılın her ikinci ayının ikinci haftasında kutlanan 14 Şubat sevgililer günü, özel bir anın buluşudur. Yaşadığımız duyguları pekiştiren, hayatımızın her alanında, bizim değer yargılarımızı ön plana seren bugünün anlam ve önemi oldukça fazladır.  İnsan, her gününü güzel geçirmek istese bile, mutlaka aksilikler yaşanır, evdeki hesap çarşıya uymaz. Sevgilisi ve eşi ile o anı ölümsüzleştirmek ister. O özel günün gelmesi farklı bir duygudur. İçimizde biriktirdiğimiz duygu senfonisini ortaya çıkartır. Mazilerde unutulmayacak anı olarak hatırlanır. Ömür bir şeridi gibidir. Yaşananların tekrarı olmaz. Ama mutlu günler böyle günlerde tekrardan yaşanabilir. Bu yüzden bugünün anlam ve önemi oldukça çoktur. Kişi bu konuda daha hassas davranır. Belki yaşam standartları çok değerli hediyeler aldıramaz ama burada amaç düşünebilme yetisidir.

Kişi o yetiyi kaybettiği anda değerlerini de öldürmüş olacaktır. Sevgililer birbirlerini o gün içinde daha çok sever. Elindeki paha biçilemez sevgilere sahip oldukları için mutluluk egolarını arttırırlar. Birbirlerini daha renkli severek gün içinde birbirlerini şımartırlar. Bu duygu aslında hep vardır. Ama bu dönemlerde daha baskın ve potansiyel bir duruş sergilerler. O günü özel hissetmek isterler. Sevgililer gününde oluşan bu bağ güçlü olduğunu belgeler. Sevgi de kanıta ihtiyacımız yoktur. Kişi zaten kendini belli eder. Amaç burada sevginin kalitesini arttırmaktır. İnsanda değer hissiyatı daha çok gelişir. Kişi kendini çok özel hisseder. Hepimizin böyle mutluluklara her zaman ihtiyacı vardır. Sevdiklerinizin kıymetini bilin. Onları sevgi ile besleyin. Ömürleri uzun hayatları neşe olsun. Küçükte olsa imkânlarınız el verdikçe hediyeler alın. Sevindirin.

İnsan sevdiğinin kıymetini bildiği zaman hayatın aslında ne kadar muhteşem olduğunun da farkına varıyor. Bu dünya da sevgi denen benlik olmasa idi inanın bana hayat hiç çekilmezdi. İnsan severek yaşamayı öğreniyor. O gün için değil, her gün için kıymet vermeyi bilin. Kavga edipte biri birinizden kendinizi uzaklaştırmayın. Çünkü kavgalar evlilikte ve sevgililikte hasarlara sebep oluyor. Bu da sizin birbirinizden soğumanıza sebep olur. Bu kötü enerjiden uzak durarak sevgiyi yeşertin. Bakın o zaman engel ve sorun olmayacaktır. Birbirinizin kalbini kırmak yerine değer vermeyi bilerek sevginizi ömürsüzleştirin. Bu yılınız en güzel sevgi çiçekleri ile açsın.

Sevgililer Gününe Özel Resimler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git