Kepekli Saçlar İçin Doğal Maskeler

Kepekli Saçlar İçin Maske

Saçlar kadınlar için en önemli güzellik araçlarıdır. Ve belki de birçok kadının güzellikteki ortak hedefi saçlardır. Çünkü, saç güzelliğine önem vermeyen bayan yoktur. Saçların canlılığı, rengi önemlidir. Peki ya saçınız canlı olsa ama kepekli olsa yeterli bir güzelliğe ulaşmış olur muyuz? Kesinlikle olmayız. Kepek en kötü saç problemidir. Çünkü göze gerçekten çok kötü görünür. Kepek için özel şampuanlar vardır ama hepimiz bu şampuanları kullanırız, faydasını görmeyiz. Bunun için şampuandan medet ummak yerine kendiniz evdeki malzemeleriniz ile doğal bir saç maskesi hazırlayın ve kepeklere son verin. Şimdi sizlere saçınıza uygulayarak faydasını görebileceğiniz birkaç doğal saç maskesi tarifi vereceğim.
ISIRGAN OTU MASKESİ
                Bu maskeyi hazırlamak için 1 litre su ve biraz ısırgan otu yeterli olacaktır. Bir tutam ısırgan otunu bir litre su ile iyice kaynatmalısınız. Kaynatma sonrasında karışımı bir cam şişeye koyarak toplam 48 saat bekletin. 48 saat sonra elde ettiğiniz karışımı kullanabilirsiniz. Karışı saç diplerine masaj yaparak uygulamalı ve yarım saat başınızı maskeli olarak bekletmelisiniz. Daha sonra ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Isırgan otu dendiği için biraz şüpheye düştüğünüzü biliyorum. Ama korkmayın kaynayan ısırgan otu, ısırganlık özelliğini kaybedecek ve sadece şifaya dönüşecektir. Bu maskeden sonra kaşıntı gibi etkilerle karşılaşmayacaksınız. Üstelik kepeklerden kurtulacaksınız.
KEKİK MASKESİ
                Bu maskeyi hazırlamak için 1 litre su ve kekik yeterli olacaktır. Suyu bir tutam kekik ile kaynatmalısınız. Kaynama sonrasında ortaya çıkan karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulamalısınız. Bu maskeyi bir süre saçlarınızda bekletmelisiniz. Bir süre beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulamalısınız. Bu maske ile hem kepeklerden kurtulacak hem de saçlarınızın canlı olmasını sağlayacaksınız.
LİMON SUYU ve SİRKE MASKESİ
                Bu maskeyi hazırlamak için limon suyu ve sirke yeterli olacaktır. Limon suyu ve sirkeyi harmanlamalısınız. Karışıma ise su eklememelisiniz. Sadece limon suyu ve sirke yeterli olacaktır. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize elbette masaj yaparak uygulamalısınız. Masaj yaparak uygulamanız başınızın da dinlenmesini sağlayacaktır. Yarım saat başınızda beklettiğiniz maskeyi daha sonra iyice durulayınız. Sirkenin kötü koku yaratacağını unutmayınız

Kepekli Saçlara Doğal Maske Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git