İlk Buluşma Makyajı İçin Tüyolar

İlk Buluşma Makyajı İçin Tüyolar

İlk buluşma hazırlığı yaparken ne giyeceğinize, ne takacağınıza ve hatta ne renk ruj süreceğinize bile karar verdiniz ama en korktuğunuz şey bin bir emekle yaptığınız makyajınızın 1 saat içinde bozulması, göz makyajınızın akması, yüzünüzün parlaması ise size harika makyaj tüyolarımız var. İlk buluşmada sürekli makyajınızı tazelemek zorunda kalmadan harika bir gün geçirmenin sırrı burada!

Öncelikle tüm gün makyajınızın yüzünüzde sabit kalması için yapılacak ilk şey makyaj bazı kullanmaktır. Hem mimik kırışıklıklarınızı dolduran baz, kapatıcınızın pürüzsüz gözükmesini sağlar. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz makyaj bazını da kendi cilt tipinize göre seçerek T bölgenin yağlanmasını kontrol altına alabilirsiniz. Göz makyajında kalıcılığı sağlamak için waterproof yani su geçirmez özellikteki eyeliner ve maskaraları tercih etmelisiniz. Gün içinde akmaması ve şeklini koruması için su geçirmez malzemeler terinde bir tercih olacaktır. Farlarınızla mükemmel bir göz makyajına ulaştıktan sonra gün içinde uçuşmasını engellemek için transparan bir pudra ile göz makyajınızın üzerinden geçebilirsiniz. Bu sayede gün boyunca farınız yerinde duracaktır. Yüz güzelliğinizi ön plana çıkarması için kaşlarınızı doğru bir şekilde şekillendirmeli ve boşlukları doğal bir şekilde doldurmalısınız.

Yaptığınız kaş makyajınızın gün boyunca sabit durması için şeffaf kaş maskarası kullanmalısınız. Kalıcı bir pembe yanak için toz allıklar yerine krem allıkları kullanmanızda yarar var. Fondötenden hemen sonra uygulayacağınız krem allık daha kalıcı bir görünüm sunar. Rujunuzun dudaklarınızda kusursuz durması için dişlerinizi fırçalarken dudaklarınızı da hafifçe fırçalamayı ihmal etmeyin. Hemen arkasından dudaklarınızı nemlendirmelisiniz. Nemli dudaklarda ruj daha kalıcı olacaktır. Rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemiyle hem dudaklarınızı belirginleştirebilir hem de rujunuzun kalıcılığını arttırabilirsiniz. Cildinizin gün içinde parlama yaparak sizi zor durumda bırakacağını düşünüyorsanız tüm kozmetik marketlerinde bulabileceğin yağ emici mendiller işinizi görecektir. Çantanızda bulundurabileceğiniz bu mendillerle makyajınızı bozmadan parlaklığı yok edebilirsiniz. Elbette yaptığınız mükemmel makyajın kalıcılığını daha da arttırmak ve keyiflik saatlerce boyunca makyajınızı düşünmemek için sabitleyici yüz spreyini sıkmayı unutmamalısınız. Bu makyajınızın kalıcılığını artırırken aynı zamanda yüzünüze canlı ve taze bir görünüm verecektir.

İlk Buluşma Makyajı Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git