Hayatımıza Yeni Giren Ürünler Drone Dosyası

Hayatımıza Yeni Giren Ürünler: Drone Dosyası

Her ne kadar günlük hayatta hobi için alanlar hariç çok kullanmasak da artık yeni çağın vazgeçilmesi zor olan şeylerine aday hale geldi dronelar. Uçmak insanlığın her zaman heves ettiği şeyler arasındaydı. Hangimizin çocukluk hayali pilot olmak ya da astronot olmak değildi ki. İşte bu drone da size tam olarak uçma imkanını tanımasa uçurma imkanını tanıyor. Asıl kullanım alanı hava fotoğrafları ve videoları olsa da uçurma amaçlı kullanan da çok fazla kişi mevcut.

Yapılan araştırmalara; göre yakın zamanda yapay zeka algoritmalarının gelişmesi, daha küçük alana daha fazla veri kaydedebilme, üç boyutlu ortamın dijital ortamlara daha net birebire yakın aktarılabilmesi gibi teknolojiler geliştikçe drone boyutları küçüldüğü gibi hayatımızın bir çok alanında da bulunacaklar. Yapılan çalışmalar arasında droneların birbiriyle tam zamanlı koordinasyonu, statik denge ve dinamik denge gibi özelliklerinin insanın hayal gücünden daha ilerilerinde gelişebildiği görüldü. Buda hayatımızın pek çok alanında bulunacağının en büyük habercisi.

Bu yazımızda size daha önce drone alemine aktif bir tutumla bomba gibi giren DJI firmasının son ürünlerinden biri olan Phantom 3 serisinin standart modelinin özelliklerinden bahsedeceğiz. Yalnız almadan önce şunu da belirtmekte fayda var. İlk kez alacaksanız ilk defa kullanmadan önce daha önce kullanmış birinden uçuş için destek almanın sizin için çok iyi olacaktır. Bir de şu var; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün yeni talimatına göre droneların ve kendi emniyetiniz için SGHM’ye web üzerinden kayıt ettirmenin gerekiyor.

Özelliklerimize geçecek olursak; Phantom 3 size 25 dakika uçuş imkanı sağlıyor. Ayrıca akıllı uçuş sistemi sayesinde dronenunuzun başka bir şeyden dolayı dalgınlık yaşadığınız zamanlarda otomatik olarak havada kalmasını sağlar. Üstündeki kamerayla 2.7 k video çekme imkanı sağlıyor. Ayrıca resim çekmek isterseniz 12 megapiksel resim çekebilirsiniz. En fazla uçurmaya başladığınız yerden 120 metre irtifa kazandırılabilecek şekilde ayarlanmıştır. Deniz seviyesinde sizden maksimum uzaklığı 6 km olabiliyor.

Cihazınızın uçuş ağırlığı batarya dahil 1216 gramdır.  Canlı yayın özelliğini kullanarak telefonunuzdan ya da tabletinizden 720 piksel HD kalitesinde kameranın gördüklerini anlık olarak görebilirsiniz.

Hayatımızdaki Drone Resimleri

14 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.076 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git