Göz Şekline Uygun Makyaj Stilleri

Göz Şeklinize Uygun Makyaj Stilleri 

Her insanın göz şekli birbirinden farklı olduğu için makyaj teknikleri de farklılık gösteriyor. Genel makyaj kurallarının yanı sıra göz şekline özel makyaj uygulamalarına dikkat ederek çok daha hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kendi göz şeklinizi tanıyarak bu şekle uygun makyaj tüyolarını uygulayabilirsiniz.

Gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız göz şeklinizi olduğundan daha iri göstermek için mutlaka açık renklerde farları tercih etmelisiniz. Özellikle göz pınarlarınıza uygulayacağınız ışıltılı ve açık renklerde bir far ya da aydınlatıcı gözlerinizi büyütecektir. Gözlerinizin içine de krem ya da beyaz renkte bir kalem çekerek de büyük gözlere kavuşabilirsiniz. Elbette gözlerinizi daha iri göstermenin en önemli kısmı maskara kullanımıdır. Kirpiklerinizi kıvırarak yoğun bir maskara uygulamalısınız.

Göz şekliniz çukursa gözlerinizi ortaya çıkarmak için birkaç makyaj hilesi uygulayabilirsiniz. Öncelikle kalem ya da eyeliner kullanıyorsanız mümkün olduğunca ince çizgiler çekmenizde fayda var. Kalın çizgiler göz şeklinizi daha çukur gösterecektir. Göz çukurunuza açık tonlarda bir far uygulayın ve karıştırma fırçasıyla farı dağıtın. Maskarayı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer dışarıya doğru çıkık göz şekline sahipseniz renkli göz makyajları tam da size göre. Birkaç renk kullanılarak yapılan renk geçişli göz makyajları gözlerinizdeki çıkıklığı yok eder. Dumanlı göz makyajı bu konuda en büyük kurtarıcınızdır. Özellikle koyu renk farlar göz şeklinizi daha basık gösterir ve bu da daha hoş bakışlar elde etmenizi sağlar.

Gözleriniz birbirine yakınsa kesinlikle ama kesinlikle kuyruklu eyeliner sizin için ideal bir göz makyajı. Ancak eyeliner uygularken göz kapağınızın ortasına ve kuyruk kısmına yoğunlaşmanızda fayda var. Göz pınarlarınızda kalın bir çizgi gözlerinizi birbirine daha çok yakınlaştırır. Gözlerinizdeki bitişik görüntüyü dağıtmak için gözlerinizin bitiş kısmına yoğunlaşmalısınız. Ayrıca aydınlatıcıyı göz pınarlarınıza ve kaşlarınızın tam ortasına uygulayarak da ayrık bir görüntü elde edebilirsiniz. Son olarak maskarayı tüm kirpiklerinize değil dış kısımdaki kirpiklere yoğun bir şekilde uygulamalısınız.

Gözleriniz birbirinden uzaksa, yakın gözlerdeki tekniğin tam tersini kullanarak göz içlerinize odaklanmanız gerekir. Burun kenarlarınıza koyu renk bir pudra sürerek kaşlarınıza doğru karıştırma fırçasıyla dağıtarak dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz pınarlarınıza aydınlatıcı uygulamamalı ve mümkün olduğunca koyu renk farları tercih etmelisiniz.

Göz Şekline Uygun Makyaj Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git