El Ve Tırnaklar İçin Bakım Önerileri

El Ve Tırnaklarınız İçin Bakım Önerileri

Tüm gün elini soğuk sudan sıcak suya sokmayan bir ev hanımı olmak vardı değil mi? Böylece görüntüsünden şikâyet ettiğimiz ellere de sahip olmazdık. Fazla sıcak ve soğuk su,  kuru hava ve maalesef vazgeçilmezlerimiz deterjanlar ellerimize hiç de nazik davranmıyor zira…

İş kadını ve ev hanımı olan kadınları karşılaştırdığımızda elleri en çok yıprananların evinin işçisi olan kadınlarınki olduğunu görürüz. Su ve temizlik ile işi olmayan iş sahibi kadınlar bu yönden daha şanslıdır. Tüm gün günde bilmem kaç çeşit kimyasal deterjanla temizlik yapan bir ev hanımının elleri, yeteri kadar korunmadığı takdirde bakımlı ve pürüzsüz görünemez. Bunun yanında kırsal kesimde bağ bahçede fazla toz toprak içinde sert koşullarda çalışan bir kadının el ve tırnakları fazlasıyla zarar görür. Elleri çatlar, kanar parmak ve tırnak çevresindeki etler kalkar. Tırnakları soyulur, etten kopar. Özellikle kırsal kesim de kış aylarının sert şartları nedeniyle ellerde derin çatlaklar meydana gelir. Tüm bu şartları dikkate aldığınızda bu kadınların el ve tırnaklarına bakım yapmaları oldukça zordur. Zira bakımlarına dikkat etmeye çalışsalar dahi sert doğa şartlarında sürekli yapmak zorunda oldukları işler sebebiyle istedikleri sonuca ulaşmaları onlar için zordur. Bu yüzden elleri koruma yoluna giderek istenilen sonuca gidilebilir.

El Ve Tırnaklarımın Daha Bakımlı Görünmesi İçin Neler Yapabilirim?

Evet, yıpranmadan önce alınacak iyi önlemler ve sonrasında doğru ürünler ile yapılacak el ve tırnak bakımı sayesinde muvaffak olabilirsiniz. Mutlak memnuniyet sağlanmasa bile şikâyetler en aza inecektir.

El ve tırnaklarınıza bakım yapmaya yarayan birçok ürün olmakla birlikte biz evde her an elinizin altında olan malzemelerle hazırlayacağınız doğal bir iki nemlendirici tarifi sunacağız. Avucunuzun içine birkaç damla (elinizin eme bileceği kadar) zeytinyağını koyup üzerine bir iki damla da limon sıkın. İçine çay kaşığının ucu kadar da pudra şekeri koyum parmağınızla iyice karıştırıp ellerinizin her tarafına iyice yedirin. Emilemeyen kısmını peçete yardımıyla elinizden temizleyebilirsiniz. Yine aynı tarifin içerisine bal ekleyerek doğal ve mükemmel bir nemlendirici hazırlamanız mümkün.

Tırnaklarınız için ise,

Küçük bir kâsenin yarısına kadar zeytinyağı koyup yarım limonu da içine sıkınız.

Parmak uçlarınızı içersine daldırıp üç beş dakika böylece bekleyiniz. Bu da tırnaklarınıza canlılık ve parlaklık kazandırarak muhteşem bir görünüme kavuşturacaktır.

Bakımlı El Ve Tırnak Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git