Duvar Kaplamalarında Lampri Detaylar

Duvar Kaplamalarında Lambri Detaylar

Yılların vazgeçilmezi olarak her türlü mekanda kullanılan lambri detaylar bu yıl da yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Lüks konut ve otellerde; cafe ve restoranlarda; ofislerde ve daha bir çok farklı fonksiyonlara sahip mekanlarda tercih edilen lambiri detaylar, bazı tasarımlarda doğal ahşap olarak bazı tasarımlarda ise farklı renklerde kullanılıyor. Malzeme olarak kartonpiyer tarzında da üretilebilen lambri detayların duvarlarda kullanılması sebebi ile çarpma ve dökülmeye karşı daha dayanıklı olması için ahşap tercih edilmesi daha doğru bir karar oluyor. Ancak daha kullanışlı ve sağlıklı olan bu malzemenin gerektirdiği bütçe de doğal olarak daha fazla oluyor.

Lambri detayların mekanınızda oluşturacağı etki açısından en önemli husus kullanılacak lambri profilin kesiti. Eğer bu kesitte dairesel hatlar ağırlıkta ve fazla miktarda girinti çıkıntı bulunuyorsa bu lambri kesitini kullandığınız takdirde mekanınızın daha klasik bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra oldukça sade, dikdörtgen hatlara sahip ve az girintili yüzeylerden oluşan lambri profillerini tercih ederseniz oldukça modern bir tasarıma sahip duvarlar elde edebilirsiniz.

Tavan yüksekliğinize bağlı olarak duvarlarınızda farklı sayılarda ve boyutlarda lambri çerçeveler kullanabilirsiniz. Örneğin, ince ve uzun lambri çerçeveler duvarlarınızı ve dolayısıyla mekanınızı daha yüksek gösterirken, geniş ve kısa çerçeveler mekanınızda daha basık bir etkiye neden olacaktır. Duvar lambrilerinizi hizalarken hareketli mobilyalarınızın en yüksek noktalarının aynı olmasına özen göstermelisiniz. Örneğin makyaj masanız ve televizyon ünitenizin yüksekliği 75 cm ise bu yüksekliği ayırıcı bir nokta olarak kabul edip 75 cm altında tek çerçeve 75 cm in üzerinde tavan yüksekliğine bağlı olarak bir veya iki lambri çerçeve ile çalışabilirsiniz. Bu tarz duvarlarda aplik kullanmanız kesinlikle çok doğru bir seçim olacaktır. Benzer şekilde lambri çerçevelerine uygun yerleştirilecek olan tablolar ve hemen üzerlerinde tablo aydınlatma elemanları ile mekanınıza oldukça şık bir hava katabilirsiniz. Lambri çerçevelerinizin genişliklerini belirlerken hepsinin birbiri ile eşit olmasını beklemeyin. Hareketli veya sabit mobilyalarınızın genişliğine göre lambri çerçevelerinizde farklı ölçülendirmelere gidebilirsiniz. Yüksek süpürgelik kullanımı ile lambri detaylara sahip duvar tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Duvar Kaplama Lampri Detay Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git